Melpan l Melamin Kapı ve Yüzey Panelleri

Sıkça Sorulan Sorular

Siparişimin ne zaman kargolanacağını nereden görebilirim?

Sipariş verdiğiniz ürünün stok durumu müsait ise kargo çıkışınız hemen yapılır. Stok durumu müsait olmayan ürünlerde sipariş oluşturulduğu anda üretim aşaması başlar.  

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?

Siparişinizin adet ve büyüklüğüne göre lojistik koordinasyon ekibimiz en iyi gönderim şeklini sizin için belirleyip size bilgi verir.  

Sitenize üye olmak zorunlu mu?

Hayır, sipariş vermek için sitemize üye olmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz misafir kullanıcı olarak da sipariş verebilirsiniz.  

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişinizi siparişlerim menüsünden iptal edebilirsiniz.

Faturam ürünle birlikte gelmedi, ne yapmam lazım?

Bu durumda destek talebi oluşturabilir, WhatsApp canlı destekten yardım isteyebilirsiniz.

Ürünle ilgili detaylı bilgileri nereden öğrenebilirim?

Ürün sayfasının sağ tarafında detaylı ürün bilgisi bulunmaktadır. Farklı bir bilgiye ihtiyacınız varsa bizimle Destek talebi oluştur bölümünden veya WhatsApp canlı destek bölümünden iletişim kurabilirsiniz.

Melamin Kapı Yüzeyi Nedir

Melamin, kapı üretiminde kullanılan melamin organik bir bileşiktir. Plastik madde üretiminde kullanılan endüstriyel kimyasal maddedir. Formaldehitle birleştiğinde ısı ile sertleşir. Melamin %66 oranında azot barındırır. Erime noktası 345 °C’dir. Yoğunluğu 1,57 g/cm³ olup, su içinde çözünür. Bu malzeme MDF üzerine ısı ile uygulanarak melamin levhalar oluşturulur. Melamin kapı üretiminde bu levhalar kullanılır. 

Melamin Kapı Üretim Süreci Nasıldır?

Melamin kapı üç ana malzemeden oluşmaktadır. Seren, melamin kapının çerçeve kısmını oluşturur. 35×42 mm ebadında, finger joint sistemle birleştirilmiş masif ağaçtan oluşur. Melamin kapının iç dolgusu, direnci yüksek kağıt peteklerden oluşturulur. Melamin kapı yüzeyi, 4 mm veya isteğe göre 6mm kalınlığında, istenilen melamin kapı deseninde veya renginde MDF panel üzerine ısı ve basınçla transfer edilmiş melamin malzemedir. Kenar bandı öncesi ebatlama işlemi yapılır. Kilit ve kapı kolu yerleri açılır. Melamin kapı üretim aşamaları: Kapı serenleri kullanılarak çerçeve çakımı, petek dolgusunun döşenmesi, kapı yüzeyinin yüksek sıcaklık ve basınçta preslenmesi, kapının istenen ölçüye göre ebatlanması, kenar bandı yapıştırılması, kilit ve kapı kolu yerlerinin açılması, kapının toz ve artıklardan arındırılması, son aşama ise kapının paketlenmesidir.